تبلیغات
کارشناسی فوتبال | حامیان بی وین نود - روزنامه جهان صنعت هم رسوایی های برنامه شوک در مورد شرطبندی را رو کرد !

روزنامه جهان صنعت هم رسوایی های برنامه شوک در مورد شرطبندی را رو کرد !

نویسنده :bwin90 Bwin90
تاریخ:سه شنبه 25 تیر 1392-04:16 ب.ظ

نقد جدی به برنامه شوك شنبه شب شبكه 3: مستند نبود، صحنه‌سازی بود!
| فرشید فتاحی| مستند شوك كه شنبه شب درباره شرط‌بندی در فوتبال و وضعیت شرط‌بندی در ایران از شبكه 3 پخش شد برخلاف آنونسی كه از این مستند پخش شد، ابهامات زیادی را به وجود آورد با توجه به اینكه روزنامه «جهان صنعت» برای اولین‌بار به ماجرای شرط‌بندی‌های لاینی در ایران پرداخت و تیتر گزارش «جهان صنعت»، یعنی خروج روزانه 600 هزار دلار از كشور بارها از زبان مجری مستند، علی انصاریان مهمان مستند و دیگر كسانی كه در مستند بودند شنیده شد و از افكت‌های گزارش «جهان‌صنعت» در بخش‌هایی از مستند استفاده شده بود و حتی نام سایت‌هایی كه در گزارش روزنامه آمده بود، در برنامه نشان داده شد، همه چیز نشان از این داشت كه گزارش ما و انتشارش در فضای مجازی، پایه و اساس ساخت مستند بوده است و خبرهایی كه جسته و گریخته به ما رسیده هم صحت ادعای نگارنده را تایید می‌كند. در هر حال آنچه از قسمت اول مستند شوك دستگیر همه شد، این بود كه برنامه بیشتر به دنبال مستندسازی نبود و اكثر صحنه‌های فیلم، فیلمنامه و بازیگر داشت. در كل این قسمت از برنامه شوك اصلا در حد قسمت‌های قبلی كه درباره اعتیاد، قاچاق و حتی دلالیسم در فوتبال بود، نبود در هر حال برنامه شوك شنبه شب، ضعیف‌ترین شوك از سری برنامه‌های پخش شده را روی آنتن شبكه 3 برد.
اشتباهات فاحش و تابلو در مستند
در شوك شنبه شب كه قسمت اول ماجرای شرط‌بندی بود، اشتباهات فاحش و تابلویی وجود داشت؛ اشتباهاتی كه امیدواریم متخصصان امر در این باره ورود كنند تا دقایق ارزشمند رسانه ملی این‌طور هدر نرود حتی یك مستندساز آماتور هم می‌دانست كه صحنه‌های مربوط به حضور در بنگاه شرط‌بندی اینترنتی، دیدن بازی پرسپولیس- سپاهان در جام حذفی، مصاحبه با مغازه‌داران در رشت اصلا فیلم مستند نبود و همه چیز براساس سناریو نوشته شده بود. در این نقد با سند و مدرك و فكت همه این اشتباهات فاحش را برای شما تشریح می‌كنیم تا بدانید كه اگر فقط یك لاین باز تازه کار،كنار تیم برنامه شوك بود، این اشتباهات فاحش اتفاق نمی‌افتاد.
حضور مصنوعی در بنگاه شرط‌بندی اینترنتی
جدا از صحنه‌های اولیه فیلم كه سعی می‌كرد با نشان دادن ارز و شمش‌های طلا بینندگان را تحریك كند، پیشینه درستی از شرط‌بندی در فوتبال ارایه نشد و مجری برنامه كه مشخص بود كاملا با سیستم‌های شرط‌بندی ناآشناست به وسط ماجرا می‌آمد. گروه برنامه شوك حتی نتوانسته بودند به یك مركز شرط‌بندی اینترنتی راه پیدا كنند، آنها با استفاده احتمالی از چند هنرپیشه آماتور یا عوامل برنامه (فیلمبردار برنامه كه اتفاقا فیلمبردار مسابقات فوتبال ورزشگاه آزادی هم هست و چهره او را بسیاری از اهالی رسانه‌های ورزشی می‌شناسند كه مثلا یكی از مجری‌های بنگاه شرط‌بندی اینترنتی بود!) در این صحنه‌ها كه دیالوگ هم داشتند، از شات‌های باز دوربین مشخص بود كه فیلمبردار هیچ مشكل و استرسی برای فیلمبرداری نداشت و خیلی راحت از صحنه‌ها فیلم می‌گرفت و البته طوری فیلمبرداری می‌شد كه به صورت هوشمند فیلمبردار می‌دانست كه كله بنگاه‌دار باید پشت ما نیتورش قرار بگیرد! دیالوگ‌ها هم نشان می‌داد كه چقدر حضور افراد در این بنگاه مصنوعی است، یعنی عوامل برنامه شوك كه تا مركز خرید و فروش موادمخدر پیش رفته بودند و دوربین را داخل ماشین‌های قاچاقچی‌ها گذاشته بودند، نمی‌توانستند یك بنگاه شرط‌بندی مجاز یا غیرمجاز را پیدا كنند؟ پیش ما می‌آمدند تا راه و چاه را به آنها نشان می‌دادیم! آنها توانایی پیدا كردن یك بنگاه را نداشتند.
ضبط‌شده را زنده نگاه كردند
برنامه شوك می‌خواست درباره شرط‌بندی لاینی افشاگری كند، اما حتی نتوانست آن را پرزنت كند و بیننده تا آخرمتوجه نشد مثلا فرق بین برگه‌های توتو، لاین و ضرایب چیست و چطور می‌شود شرط بست و لاین بست و اصلا چه شرایطی دارند. در آن بخشی كه به همراه سه هوادار پرسپولیس در خانه یكی از آنها بازی فینال جام حذفی محلی برای بحث درباره شرط‌بندی شده لاینی شده بود، اشتباهات آنقدر فاحش بود كه به شعور بینندگان و كسانی كه از این ماجرا باخبر بودند توهین می‌شد! همه آن بازیگران احتمالی و حالا می‌گوییم شرط‌بندهای واقعی از دید كارگردان و تهیه كننده هیچ استرسی نداشتند. به عنوان مثال كسی كه سه یا پنج میلیون تومان در لاین می‌گذارد حتی اگر خیلی مایه‌دار هم باشد استرس زیادی دارد اما دوستان انگار نه انگار! مشخص بود كه این صحنه‌ها بارها و بارها فیلمبرداری شده است. نیمه اول و نیمی از نیمه دوم فینال جام حذفی بین تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در ساعاتی برگزار شد كه هوا هنوز روشن بود. زمانی كه مجری مستند به خانه شرط بندها رفت، هوا كاملا تاریك بود! و دستگاه VCD هم روشن بود و مشخص بود كه بازی را ضبط كرده‌اند و می‌خواهند به صورت زنده به ما بینندگان قالب كنند! اما فاحش‌ترین اشتباه برنامه شوك در همین بخش اتفاق افتاد، جایی كه دوستان روی پرسپولیس لاین بسته بودند آنهایی كه با لاین آشنا هستند خیلی خوب می‌دانند كه در لاین، نتایج تك بازی یا چند بازی با هر ضریبی، همه چیز در 90 دقیقه به پایان می‌رسد و اگر بازی به وقت اضافه و ضربات پنالتی كشیده شود شامل لاین نمی‌شود پس همه هیجان‌های دوستان در وقت گل دوم محمد نوری و گل دوم سپاهان و ضربات پنالتی كاملا نادرست بود ضمن اینكه ضرایبی كه یكی از شرط‌بندها گفت با عقل جور در نمی‌آمد چراكه عددهای مربوط به لاین‌ها در اكثر سایت‌های شرط‌بندی یك به دو و نیم بودند و پرسپولیس در ضرایب به دو هم نمی‌رسید اما شرط‌بند لاینی می‌گفت اگر پرسپولیس ببرد، سه میلیون تومانش، شش میلیون می‌شود! در بازی‌های لاینی معمولا ضریب بازی مساوی را هم برمی‌دارند اما هر سه دوست پرسپولیسی، روی برد پرسپولیس لاین بسته بودند كه از لاین بازهای حرفه‌ای بعید به نظر می‌رسد كه مساوی یا باخت تیمشان را نگیرند! در هر حال كاملا مشخص بود كه بازی ضبط شده است.
اختلاف برگه و لاین را نمی‌دانستند
گفت‌وگو با كارشناسان هم در این باره جالب بود. یكی از این كارشناسان علی جوادی بود با تمام احترامی كه علی جوادی، سردبیر با اخلاق و دوست داشتنی روزنامه خبر ورزشی قائلیم اما خود جوادی هم می‌داند كه روزنامه خبر ورزشی، یك سال از این برگه‌های توتو چاپ می‌كرد و به فروش می‌رساند و به رقم فروش هفتگی 15 میلیون تومان هم رسیده بود و حتی برای این كار از وزارت ارشاد دولت دهم مجوز گرفته شد. هر چند سردبیر روزنامه خبر ورزشی درباره تبعات شرط‌بندی در لیگ‌ها صحبت كرد و حرف‌های درستی هم زد اما زمانی كه وزارت ارشاد برای برگه‌های توتوی خبر ورزشی مجوز صادر كرد، از سلامت و بی‌خطر بودن سیستم این برگه‌ها اطمینان حاصل كرده بود هر چند همكاری مدیران ارشد این روزنامه با شركت توزیع كننده برگه‌های توتو به پایان رسیده است، اما‌ای كاش به این مورد هم اشاره می‌شد البته در اینكه برخی برگه‌ها هم تخلفاتی دارند شكی نیست اما هستند شركت‌هایی كه كارشان را به درستی انجام می‌دهند و سیستم شفافی دارند. اتحادیه فوتبال برای یكی از این شركت‌ها مجوز گرفته‌، شركتی كه در طول چند سالی كه در این زمینه كار می‌كند كارنامه خوبی دارد و مشتریانش حتی در صورت بازنده شدن هم از این شركت حتی یك مورد هم شكایت نكرده‌اند به هر ترتیب به این برگه‌ها مجوز كار داده شده و این را باید در نظر گرفت در صورت برخورد با شركت‌هایی كه كارشان را درست انجام می‌دهند، باعث خروج بیشتر از 600 هزار دلار در روز می‌شود به این دلیل افراد خودشان به خیابان جمهوری تهران می‌روند و مستر كارت و ویزا كارت می‌خرند و از طریق سایت‌های خارجی كه در برنامه شوك ارایه شد، به صورت لاینی شرط‌بندی می‌كنند حتی اگر جلوی همه این كارها گرفته شود، شرط‌بندی‌های یك به یك و دو به دو و چند به چند انجام می‌شود در همان گزارش «جهان‌صنعت» اعلام كرده بودیم كه باید راهی پیدا شود تا این پول در داخل گردش پیدا كند و به دست خارجی‌ها نیفتد وگرنه برای جلوگیری از پیش‌بینی فوتبال آن هم در میان خیل عظیم طرفداران فوتبال هیچ راهی وجود ندارد. این را كسانی می‌گویند تجربه زیرساعتی‌های ورزشگاه امجدیه را دارند. ای كاش دوستان از روند شرط‌بندی در مسابقات اسب‌سواری و تیراندازی هم تهیه كنند.
پانوشت: مستند شوك مربوط به شرط‌بندی فوتبال در قسمت اول ضعف‌های بسیار دیگری هم داشت كه البته مجال پرداختن به آنها نیست اما امیدواریم در قسمت دوم شاهد این ضعف‌ها نباشیم و حداقل دوستان این مطلب را ببینند و جلوی صحنه‌سازی‌ها را بگیرند و رسالت ساخت یك فیلم مستند با صحنه‌های واقعی را به جا بیاورند .داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 09:02 ب.ظ
کار بزرگ! این نوع اطلاعاتی است که باید در سراسر وب به اشتراک گذاشته شود.
در حال حاضر در موتورهای جستجو ترسناک نیست
این بالا بردن! بیا و از وب سایت من راهنمایی بفرمایید.
با تشکر =)
blitz brigade cheats
دوشنبه 2 بهمن 1396 09:30 ب.ظ
به عنوان مورد علاقه ذخیره شده، من واقعا دوست دارم وب سایت شما!
imvu credits generator
دوشنبه 13 آذر 1396 05:37 ب.ظ
وبلاگ خوب! تم شما سفارشی ساخته شده است یا شما آن را دانلود کنید
از یک جایی؟ طراحی منحصر به فرد شما با چند مورد ساده، واقعا وبلاگ من را برجسته می کند.
لطفا به من بگو کدام آرایشگاه رفتی. متشکرم
medicare supplemental plans
جمعه 3 آذر 1396 06:45 ب.ظ
سلام! من این را درک می کنم مرتب کردن بر اساس موضوع است، اما من نیاز به
پرسیدن. آیا یک وبسایت معتبر مانند شما را اجرا می کند؟
مقدار زیادی از کار؟ من برای نوشتن یک وبلاگ کاملا جدید هستم، اما روزنامه خود را در مجله خود بنویسید.
من می خواهم یک وبلاگ بنویسم تا بتوانم به راحتی تجربه و افکار شخصی ام را به اشتراک بگذارم
آنلاین. لطفا به من اطلاع دهید اگر شما هر گونه توصیه یا راهنمایی برای وبلاگ نویسان مشتاق جدید.
متشکرم!
is psychic real
سه شنبه 30 آبان 1396 08:27 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts about روزنامه. Regards
std testing price
پنجشنبه 18 آبان 1396 12:17 ق.ظ
کسی که اساسا یک دست را تحویل می دهد به شدت پست های من را تحمل می کند
ممکن است دولت این اولین بار است که صفحه وب شما را مرور کردم
و تا حالا؟ من با تجزیه و تحلیل شما ساخته شده را به این واقعی ارائه فوق العاده ای شگفت زده کرد.
فعالیت فوق العاده!
how much do std tests cost
شنبه 13 آبان 1396 10:14 ب.ظ
این سایت... چطور میتونید بگید؟ مربوط!! در نهایت چیزی پیدا کردم که به من کمک کرد.
کودوس!
best psychic medium reading
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:02 ب.ظ
این اطلاعات ارزشمند است. وقتی بیشتر می توانم پیدا کنم؟
best psychic medium
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:35 ب.ظ
من اطلاعات ارزشمند شما را در مقالات خود ارائه می دهم. من نشانه گذاری می کنم
وبلاگ خود را بارها و بارها اینجا چک کنید من کاملا مطمئنم که بسیاری از چیزهای جدید را در اینجا یاد می گیرم!
با آرزوی پیروزی برای آینده!
How can we increase our height?
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:45 ق.ظ
Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i
was just curious if you get a lot of spam responses?
If so how do you prevent it, any plugin or anything
you can recommend? I get so much lately it's driving
me insane so any help is very much appreciated.
Foot Complaints
سه شنبه 10 مرداد 1396 12:32 ق.ظ
Touche. Great arguments. Keep up the amazing spirit.
free std testing near me
دوشنبه 5 تیر 1396 04:30 ب.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب در آیا نه
حل و فصل خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما در واقع موفق
به من مؤمن متاسفانه فقط برای کوتاه در حالی که.
من هنوز کردم مشکل خود را با
فراز در مفروضات و یک ممکن است
را سادگی به پر همه کسانی معافیت.
اگر شما در واقع که می توانید انجام من خواهد قطعا تا
پایان تحت تاثیر قرار داد.
Dorie
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 11:35 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally,
it seems as though you relied on the video to make
your point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be
giving us something enlightening to read?
امیر علی
پنجشنبه 3 مرداد 1392 01:44 ق.ظ
رسوایی برنامه شوک برای همه آشکار شده است روزنامه جهان صنعت هم نتوانست ساکت بشیند .

شرم بر عوامل شوک . براستی شرم باد بر عوامل شوک
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo